Paravánová okna

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie - paličkování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře:

 1. Pavlina napsal:

  http://www.krajka.com uvádí:
  Krajkářský paraván
  Daniel Couturier (nar. 1937) je Francouz mnoha zájmů žíjící přes čtyřicet let v kraji Anjou mezi městy Angers a Saumurem. Píše knihy, novinové články, provozoval obchodu s uměleckými předměty, je nakladatelem, historikem umění a v neposlední řadě sběratelem.
  Vlastní dvě unikátní sbírky. Kolekci větrných korouhviček, která byla vystavena letos v Praze a v příštím roce bude ke shlédnutí v Kroměříži (červenec), na Bítově (srpen) a Jindřichově Hradci. Zároveň mu patří sbírka soudobých paravánů.
  Paravány začal sbírat v roce 1998, kdy vyzval několik renomovaných umělců, aby mu poslali svá díla. První výstava děl Francouzů Michela Moreau, Catherine Faure, Clauda Maillarda, Gillese Lamoura, Francoise Moreau, Benoi Pavie, Itala Franka Costy, Bolívijce Pedro Portugala, Katalánce Josepha Crau-Carrigy, Němce Martina Lersche a Angličana Andrea Pantera se uskutečnila v Angers. Od té doby se jeho sbírka neustále rozrůstá a momentálně čítá přes tři desítky originálních děl (součástí sbírky jsou díla z ČR, Japonska, Ruska, Polska … Byla vystavena nejen v Paříži, ale i v dalších francouzských městech, např. Montsoreau, Barbisonu, Maugins a na mnoha zámcích, např. Marais, ale i v zahraničí (NSR).
  Od října do prosince příštího roku má být vystavena pod záštitou marockého krále ve třech význačných centrech severní Afriky.

  Máme teď jedinečnou šanci rozšířit tuto sbírku paravánů o společné dílo českých krajkářek paličkované krajky. Můžeme poslat do světa ukázku práce šikovných rukou českých žen i mužů. Čím více se nás na společném díle sejde, tím dřív bude moci být vystaveno – snad by jsme mohly stihnout už to Maroko… (rádi bychom náš společný krajkový paraván předali v červenci v Kroměříži)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *